Sıvı Temas Temizliği

Sıvı Temas Temizliği

Notebook unuz sıvı temasına maruz kalırsa yapılması gereken işlemler sırası ile şu şekildedir:

  • 1. Öncelikle cihazınızın elektrik bağlantısından ve bataryasından ayrımanız gereklidir.
  • 2. Dökülen sıvının cihazınızın içerisine ilerlemesini engellemek için cihazı suyun döküldüğü yönün tersine çeviriniz.
  • 3. Cihazınızı oksitlenme ve oluşabilecek arızalara engel olmak için teknik servise kontrol ettirmeniz ve temizletmeniz gerekmektedir.

Cihazlarınızın sıvı temasına maruz kalması ( su dökülmesi, çay dökülmesi, yağmu vb. ) cihazınızın ömrünü kısaltmakla kalmaz daha büyük maliyetli çözümlere götürmektedir. Hatta kullanılamaz hale gelebilir. Deneyiminden emin olduğunuz teknik servisimiz her marka ve modelde cihaza müdahale edebilmekte ayrıca optimum çözümler sunmaktadır.

Notebook sıvı teması olduğunda kullanıcıların çoğu saç kurutma makinesi ile kurutma girişiminde bulunur. Genellikle başarısız bir girişimdir. Çünkü sıvı çoktan tuş takımının klipslerine ulaşmış olacaktır. Bu durumda sıvı bu klipslerde oksitlenme yaratacak, tuşlar işlevini yitirecektir. Notebookunuzun üzerine sıvı bir madde döküldüğünde ilk yapmanız gereken notebookunuzun elektrik ile bağlantısını kesmek için adaptör kablosunu çıkarın.

Bataryanın zarar görmemesi ve statik elektriği engellemek amacıyla bataryayı yerinden sökün. Notebookunuzu ters v şeklinde 24 saat boyunca bırakın. Bu işlemi hemen yapmanız durumda sıvının ana karta ve diğer önemli donanımlara ulaşmasını engelleyebilirsiniz ki bu da kesin değildir. Sıvının alt kasadaki donanımlara ulaşıp ulaşmadığını anlamak için notebookunuzun klavyesini ve alt kasasını dikkatlice sökmeniz gerekmektedir. Eğer donanım bilginize güvenmiyorsanız notebooka daha fazla hasar vermemek için servisimizle iletişime geçebilirsiniz.

Toshiba'nın Güney Marmara'da TCE-N ünvanına sahip tek yetkili servisiyiz. İletişim için (224) 252 62 72
Yeah! You will recieve a confirmation email soon...